urlop na poszukiwanie pracy

Urlop na poszukiwanie pracy — ile dni przysługuje?

Utrata pracy może być bardzo stresująca, dlatego też Kodeks pracy przewidział urlop na poszukiwanie pracy. Ile dni przysługuje?


23.05.2024
rodzaje umów o pracę w polsce

Rodzaje umów o pracę w Polsce

Obecnie pracodawca może ze swoim pracownikiem zawierać umowę o pracę w różnej formie. Dzięki temu obie strony umowy mogą między sobą określić i dopasować warunki pracy. Jakie są rodzaje umów o pracę? Jakie są pozostałe formy zatrudnienia? Jak wygląda wypowiedzenie umowy? SPIS TREŚCI Podstawowa forma zatrudnienia Czym jest forma zatrudnienia? Otóż forma zatrudnienia to nic […]


20.04.2024
szkolenie BHP

Dlaczego szkolenie BHP jest ważne?

Głównym obowiązkiem pracodawcy jest przeprowadzenie szkolenia BHP dla pracownika. Ma to na celu chronić zdrowie i życie pracownika poprzez zapewnienie bezpiecznych oraz higienicznych warunków pracy. Ponadto to jest pracodawca jest zobowiązany do zorganizowania szkolenia BHP. Jakie są zasady szkolenia pracowników? Jaki jest obowiązkowy zakres szkolenia?


31.01.2024
kontrola zus z powodu zwolnienia L4

Kontrola ZUS z powodu zwolnienia l4

Pracownik któremu wystawiono zwolnienie jest zobowiązany do przebywania w miejscu zadeklarowanym w wystawionym zwolnieniu lekarskim. Jak wygląda kontrola zwolnienia lekarskiego L4? Jakie ma uprawnienia ZUS? Czy zawsze ZUS ma możliwość kontroli? Co jeśli podczas kontroli inspektor ZUS nie zostanie pracownika w domu? Sprawdźmy!


27.01.2024
leasing pracowniczy

Pracownik do wynajęcia – leasing pracowniczy

W ciągu ostatnich dwudziestu lat polski rynek pracy uległ procesowi deregulacji, czyli zwiększeniu swobody podmiotów gospodarczych oraz zmniejszenie państwowej regulacji w dziedzinie zbiorowych stosunków pracy. Cykl zmian doprowadził do powstania nowych form zatrudnienia obok tradycyjnego stosunku pracy, w tym leasingu pracowniczego. W artykule dowiesz się, czym tak właściwie jest wynajem pracowników oraz poznasz zalety i wady leasingu pracowników.


22.08.2023
promesa zatrudnienia

Promesa zatrudnienia – kiedy można ją podpisać?

Poszukiwanie pracy lub poszukiwanie pracowników do firmy nie należy do łatwych procesów i może przysporzyć wielu problemów. Większość osób zakłada, że przebiegnie to pomyślnie i uczciwie. Niestety, ale nie zawsze tak jest. Dlatego też w wielu przypadkach pisemnie potwierdzenia ustaleń są koniecznie i gwarantują pewność zarówno pracownikowi, jak i pracodawcy.


08.08.2023