Zarządzanie

Ta kategoria jest dedykowana zarówno doświadczonym menedżerom, jak i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem. Znajdziesz tu artykuły dotyczące różnych aspektów przywództwa, czy budowania zespołów. Dowiesz się jak efektywnie się komunikować, podejmować decyzję, zarządzać konfliktem, rozwijać umiejętności przywódcze i wiele inne tematy istotne dla skutecznego zarządzania.

Treści zamieszczone w tej kategorii zawierają praktyczne wskazówki, najlepsze praktyki i studia przypadków, które pomagają rozwijać swoje umiejętności zarządzania.

audyt personalny

Audyt personalny — dlaczego warto go przeprowadzić?

Pomocnym narzędziem w analizie i ocenie każdego przedsiębiorstwa jest audyt personalny. Na czym dokładnie polega i dlaczego jest ważny?


17.04.2024
polityka antymobbingowa

Polityka antymobbingowa w firmie — na czym polega?

Czy Twoja firma podejmuje aktywne działania na rzecz zwalczania mobbingu? Polityka antymobbingowa to nie tylko zbiór zasad, ale kluczowy element budowy zaufania i zdrowej atmosfery w miejscu pracy. Czy warto zadbać o wdrożenie polityki antymobbingowej? Czy pracodawca ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi? Co powinna obejmować?


27.02.2024
start up

Start up – czym jest i jak działa?

W Polsce od kilku lat mówi się o firmie typu start up, czyli firmach które powstają w celu znalezienia określonego sposobu prowadzenia biznesu. Mimo różnych definicji startupów, ich głównym celem jest odkrywanie nowych rynków dla swoich produktów i szybkie osiągnięcie sukcesu finansowego. Co to jest startup? Jakie są zalety założenie startupu?


26.02.2024
outplacement

Outplacement — jak zadbać o pracownika po zwolnieniu?

Zwolnienia nie są łatwe zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Powodują stres i wprowadzają wiele zmian. Czasem jednak są nieuniknione. Część firm decyduje się na wprowadzenie łagodnych zwolnień, idąc na rękę pracownikowi. Dzięki temu powstał program outplacement. Czym jest? Jakie korzyści przynosi outplacement pracownikom? Dlaczego warto stosować outplacement? Jak skutecznie wdrożyć outplacement?


13.02.2024
model zarządzania Agile

Model zarządzania Agile — czy warto wdrożyć?

Dzisiejszy świat biznesu nieustannie się zmienia, szukając wciąż nowych sposobów na poprawę elastyczności oraz efektywności działania. W tym dynamicznym środowisku, gdzie tempo innowacji jest coraz szybsze, tradycyjne metody zarządzania często nie są wystarczające, by sprostać nowym wyzwaniom. Czym jest model zarządzania Agile? Który model zarządzania projektem wybrać? Jak rozumieć zwinne zarządzanie projektami w firmie?


09.02.2024
fluktuacja kadr

Fluktuacja kadr — jak ją ograniczać?

Fluktuacja pracowników, nazywana również rotacją kadr, to zjawisko, które dotyka organizacje na różnych poziomach i może mieć istotny wpływ na ich funkcjonowanie. Czym dokładnie jest fluktuacja kadr? Jak zapobiegać dużej fluktuacji pracowników? Jak zmierzyć poziom fluktuacji kadr? SPIS TREŚCI Fluktuacja kadr — co to jest? Fluktuacja to inaczej rotacja pracowników. Odnosi się do ilości pracowników, […]


12.01.2024