Prawo pracy

Artykuły z zakresu prawa pracy pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę na temat regulacji prawnych dotyczących zatrudnienia i relacji pracowniczych. Odkryjesz różne aspekty prawa pracy. Poznasz terminy związane z umowami, czasem pracy, urlopami, czy innymi prawami pracowniczymi. Dowiesz się, jakie są Twoje prawa i obowiązki jako pracownika, czy pracodawcy.

Artykuły dostarczą Ci praktycznych wskazówek, przykładów i interpretacji przepisów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat prawa pracy i skutecznie działać w obszarze relacji pracowniczych.

urlop od siły wyższej

Urlop od siły wyższej — kiedy przysługuje?

Urlop od siły wyższej to prawo pracownika do zwolnienia z pracy w nagłych, nieprzewidywalnych sytuacjach. Czym dokładnie jest?


25.06.2024
urlop na poszukiwanie pracy

Urlop na poszukiwanie pracy — ile dni przysługuje?

Utrata pracy może być bardzo stresująca, dlatego też Kodeks pracy przewidział urlop na poszukiwanie pracy. Ile dni przysługuje?


23.05.2024
urlop na żądanie

Urlop na żądanie — ile dni przysługuje?

Urlop na żądanie to urlop, który można wziąć w kryzysowych sytuacjach. Jakie są zasady udzielania urlopu? Ile dni przysługuje?


25.04.2024
rodzaje umów o pracę w polsce

Rodzaje umów o pracę w Polsce

Obecnie pracodawca może ze swoim pracownikiem zawierać umowę o pracę w różnej formie. Dzięki temu obie strony umowy mogą między sobą określić i dopasować warunki pracy. Jakie są rodzaje umów o pracę? Jakie są pozostałe formy zatrudnienia? Jak wygląda wypowiedzenie umowy? SPIS TREŚCI Podstawowa forma zatrudnienia Czym jest forma zatrudnienia? Otóż forma zatrudnienia to nic […]


20.04.2024
wypadek w drodze do pracy lub z pracy

Wypadek w drodze do pracy lub z pracy

Czym różni się wypadek w drodze do pracy od wypadku przy pracy? Jakie świadczenia przysługują pracownikowi za takie zdarzenie? Sprawdź!


17.04.2024
umowa o pracę na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo to szczególny rodzaj umowy, który pozwala na znalezienie zastępstwa pracownika. Co trzeba wiedzieć?


11.04.2024