Zarządzanie

Ta kategoria jest dedykowana zarówno doświadczonym menedżerom, jak i osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z zarządzaniem. Znajdziesz tu artykuły dotyczące różnych aspektów przywództwa, czy budowania zespołów. Dowiesz się jak efektywnie się komunikować, podejmować decyzję, zarządzać konfliktem, rozwijać umiejętności przywódcze i wiele inne tematy istotne dla skutecznego zarządzania.

Treści zamieszczone w tej kategorii zawierają praktyczne wskazówki, najlepsze praktyki i studia przypadków, które pomagają rozwijać swoje umiejętności zarządzania.

style zarządzania przedsiębiorstwem

Style zarządzania przedsiębiorstwem — jakie są?

Zarządzanie zespołem to bardzo ważne zadanie, od którego zależy efektywność pracy całej organizacji. Jakie są style zarządzania przedsiębiorstwem?


11.06.2024
ocena pracownicza

Ocena pracownicza — jakie przynosi korzyści?

Ocena pracownicza to narzędzie umożliwiające rozwój zarówno pracowników, jak i całej organizacji. Jakie przynosi korzyści?


31.05.2024
audyt personalny

Audyt personalny — dlaczego warto go przeprowadzić?

Pomocnym narzędziem w analizie i ocenie każdego przedsiębiorstwa jest audyt personalny. Na czym dokładnie polega i dlaczego jest ważny?


17.04.2024
polityka antymobbingowa

Polityka antymobbingowa w firmie — na czym polega?

Czy Twoja firma podejmuje aktywne działania na rzecz zwalczania mobbingu? Polityka antymobbingowa to nie tylko zbiór zasad, ale kluczowy element budowy zaufania i zdrowej atmosfery w miejscu pracy. Czy warto zadbać o wdrożenie polityki antymobbingowej? Czy pracodawca ma obowiązek przeciwdziałania mobbingowi? Co powinna obejmować?


27.02.2024
start up

Start up – czym jest i jak działa?

W Polsce od kilku lat mówi się o firmie typu start up, czyli firmach które powstają w celu znalezienia określonego sposobu prowadzenia biznesu. Mimo różnych definicji startupów, ich głównym celem jest odkrywanie nowych rynków dla swoich produktów i szybkie osiągnięcie sukcesu finansowego. Co to jest startup? Jakie są zalety założenie startupu?


26.02.2024
outplacement

Outplacement — jak zadbać o pracownika po zwolnieniu?

Zwolnienia nie są łatwe zarówno dla pracowników jak i pracodawców. Powodują stres i wprowadzają wiele zmian. Czasem jednak są nieuniknione. Część firm decyduje się na wprowadzenie łagodnych zwolnień, idąc na rękę pracownikowi. Dzięki temu powstał program outplacement. Czym jest? Jakie korzyści przynosi outplacement pracownikom? Dlaczego warto stosować outplacement? Jak skutecznie wdrożyć outplacement?


13.02.2024