Rynek pracy

Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji związanych z aktualną sytuacją na rynku pracy. Ta kategoria zawiera artykuły związane  z zatrudnieniem, rozwojem zawodowym i perspektywami zawodowymi.

Dzięki treściom zamieszczonym w tej kategorii poznasz najnowsze trendy na rynku pracy, zmiany w preferencjach pracodawców czy rozwijające się branże. Ponadto odnajdziesz praktyczne wskazówki dotyczące poszukiwania pracy, tworzenia skutecznego CV, przygotowania do rozmów kwalifikacyjnych oraz budowania sieci kontaktów zawodowych.

Nie ważne, czy jesteś osobą poszukującą pracy, pracownikiem chcącym rozwinąć swoją karierę, czy pracodawcą zainteresowanym pozyskaniem najlepszych talentów. Jako portal HR zapewniamy wartościowe i aktualne informacje, które mogą pomóc w podjęciu trafnych decyzji związanych z karierą zawodową.

rodzaje umów o pracę w polsce

Rodzaje umów o pracę w Polsce

Obecnie pracodawca może ze swoim pracownikiem zawierać umowę o pracę w różnej formie. Dzięki temu obie strony umowy mogą między sobą określić i dopasować warunki pracy. Jakie są rodzaje umów o pracę? Jakie są pozostałe formy zatrudnienia? Jak wygląda wypowiedzenie umowy? SPIS TREŚCI Podstawowa forma zatrudnienia Czym jest forma zatrudnienia? Otóż forma zatrudnienia to nic […]


20.04.2024
zawody przyszłości

Zawody przyszłości — kto będzie poszukiwany?

Rynek pracy zmienia się wciąż wraz z postępem technologicznym. W niektórych branżach przybywa specjalistów, a w innych ubywa. Czy da się przewidzieć, co będzie za parę lat? Kto będzie najbardziej poszukiwany? Przeczytaj, a dowiesz się jakie zawody przyszłości i jakie umiejętności będą kluczowe w nadchodzących latach.


20.03.2024
praca w zawodzie

Praca w zawodzie — jak ją znaleźć?

Po ukończeniu studiów rozpoczyna się nowy rozdział, który dla wielu absolwentów staje się prawdziwym wyzwaniem. Nadszedł moment, aby przekuć zdobytą wiedzę w praktykę i znaleźć wymarzoną pracę. Jednak proces poszukiwania zatrudnienia po studiach często okazuje się trudny i przytłaczający. Praca w zawodzie — jak ją znaleźć? Gdzie szukać sprawdzonych ofert pracy w zawodzie?


15.03.2024
podwyżki dla nauczycieli

Podwyżki dla nauczycieli 2024

Nauczyciele od dawna walczyli, aby dostawać wyższe płace. Czy w 2024 roku odnotuje się wzrost wynagrodzenia nauczycieli? Jakie jest średnie wynagrodzenie nauczycieli? Od kiedy pojawią się podwyżki dla nauczycieli w 2024 roku?


07.03.2024
telefon służbowy

Telefon służbowy — jakie są zasady korzystania?

Korzystanie z telefonu służbowego to częsty element pracy w wielu firmach, jednak istnieją określone zasady i wytyczne, których pracownicy powinni przestrzegać. Telefon służbowy — jakie są zasady korzystania? Czym skutkuje zniszczenie służbowego sprzętu używanego do celów prywatnych? Jak uregulować zasady dotyczące użytkowania powierzonych narzędzi pracy? Czy służbowy smartfon może być dla pracodawcy narzędziem do ciągłego sprawdzania pracownika?


07.03.2024
start up

Start up – czym jest i jak działa?

W Polsce od kilku lat mówi się o firmie typu start up, czyli firmach które powstają w celu znalezienia określonego sposobu prowadzenia biznesu. Mimo różnych definicji startupów, ich głównym celem jest odkrywanie nowych rynków dla swoich produktów i szybkie osiągnięcie sukcesu finansowego. Co to jest startup? Jakie są zalety założenie startupu?


26.02.2024