Prawo pracy

Artykuły z zakresu prawa pracy pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę na temat regulacji prawnych dotyczących zatrudnienia i relacji pracowniczych. Odkryjesz różne aspekty prawa pracy. Poznasz terminy związane z umowami, czasem pracy, urlopami, czy innymi prawami pracowniczymi. Dowiesz się, jakie są Twoje prawa i obowiązki jako pracownika, czy pracodawcy.

Artykuły dostarczą Ci praktycznych wskazówek, przykładów i interpretacji przepisów, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat prawa pracy i skutecznie działać w obszarze relacji pracowniczych.

urlop na poszukiwanie pracy

Urlop na poszukiwanie pracy — ile dni przysługuje?

Utrata pracy może być bardzo stresująca, dlatego też Kodeks pracy przewidział urlop na poszukiwanie pracy. Ile dni przysługuje?


23.05.2024
urlop na żądanie

Urlop na żądanie — ile dni przysługuje?

Urlop na żądanie to urlop, który można wziąć w kryzysowych sytuacjach. Jakie są zasady udzielania urlopu? Ile dni przysługuje?


25.04.2024
rodzaje umów o pracę w polsce

Rodzaje umów o pracę w Polsce

Obecnie pracodawca może ze swoim pracownikiem zawierać umowę o pracę w różnej formie. Dzięki temu obie strony umowy mogą między sobą określić i dopasować warunki pracy. Jakie są rodzaje umów o pracę? Jakie są pozostałe formy zatrudnienia? Jak wygląda wypowiedzenie umowy? SPIS TREŚCI Podstawowa forma zatrudnienia Czym jest forma zatrudnienia? Otóż forma zatrudnienia to nic […]


20.04.2024
wypadek w drodze do pracy lub z pracy

Wypadek w drodze do pracy lub z pracy

Czym różni się wypadek w drodze do pracy od wypadku przy pracy? Jakie świadczenia przysługują pracownikowi za takie zdarzenie? Sprawdź!


17.04.2024
umowa o pracę na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo

Umowa o pracę na zastępstwo to szczególny rodzaj umowy, który pozwala na znalezienie zastępstwa pracownika. Co trzeba wiedzieć?


11.04.2024
praca przy komputerze

Praca przy komputerze — ile przysługuje przerwy?

Praca przy komputerze może wydawać się mało obciążającą pracą dla organizmu, ale to przekonanie to duży błąd. Długotrwałe siedzenie przed monitorem może prowadzić do szeregu problemów zdrowotnych. Jak zadbać o bezpieczną pracę przed komputerem? Czy przysługują dodatkowe przerwy w pracy przy komputerze?


26.03.2024