Motywacja

Artykuły z zakresu motywacji pozwolą Ci zgłębić tajniki skutecznego motywowania siebie i innych. Odkryjesz różne teorie i strategie motywacyjne, które pomogą Ci zwiększyć swoją produktywność, zaangażowanie i satysfakcję w życiu osobistym i zawodowym. Dowiesz się, jak ustalić cele i stworzyć motywujący plan działania. Jak rozwijać pozytywną postawę i przekonania, które napędzają sukces, oraz jak budować motywujące relacje z innymi ludźmi. Artykuły dostarczą Ci inspiracji, praktycznych wskazówek i konkretnych narzędzi, które pomogą Ci odkryć swoje wewnętrzne źródła motywacji i osiągnąć swoje najważniejsze cele życiowe.

FOMO

Czym jest syndrom FOMO?

W dzisiejszym dynamicznym środowisku pracy, coraz częściej spotykamy się z zjawiskiem FOMO, czyli lęku przed przegapianiem istotnych wydarzeń czy możliwości zawodowych. W artykule przyjrzymy się temu zjawisku, jego wpływowi na efektywność pracownika oraz sposobom radzenia sobie z nim w miejscu pracy. Jak rozpoznać FOMO? Jak zapobiegać FOMO? Sprawdźmy!


16.03.2024
typy motywacji pracowników

Jakie są typy motywacji pracowników?

Motywowanie pracowników to ciągły proces, który wpływa na wydajność pracowników w miejscu pracy. Dzięki temu firmy osiągają sukcesy i prężnie się rozwijają. Jakie są metody motywowania pracowników? Jak badać zaangażowanie pracowników? Jakie są typy motywacji pracowników?


08.02.2024
potrzeby maslowa

Hierarchia potrzeb Maslowa, czyli piramida Maslowa

Piramida Maslowa, psychologa Abrahama Maslowa stanowi jedną z najczęściej cytowanych koncepcji dotyczących zaspokajania ludzkich potrzeb. Hierarchia Maslowa, znana na globalną skalę, wciąż pełni istotną rolę w różnych dziedzinach. Jak wygląda hierarchia potrzeb Maslowa? Jakie są główne założenia teorii motywacji człowieka według Maslowa?


17.01.2024
pracoholizm

Pracoholizm — objawy, przyczyny, jak sobie radzić?

Pracoholizm stał się coraz powszechniejszym zjawiskiem, które może mieć poważne konsekwencje zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i psychicznego. Jaka jest definicja pracoholizmu? Czy pracoholizm to choroba psychiczna? Jak zwalczyć pracoholizm? Jakie mogą być skutki pracoholizmu?


18.09.2023
urlop sabatowy

Urlop sabatowy – na czym polega?

Coraz więcej osób zaczyna doceniać znaczenie równowagi między pracą a życiem osobistym. Niedawno pojawiła się koncepcja urlopu sabatowego, który ma umożliwić pracownikom regeneracje sił poza sferą zawodową. Urlop typu sabbatical — jakie ma wady zalety? Kto może wziąć urlop sabbatical? Czy warto robić dłuższą przerwę w karierze? Jak rozmawiać z przełożonym na temat urlopu w wymiarze ponad miesiąca? Jak wykorzystać urlop sabatowy?


30.08.2023
multitasking

Multitasking — czy jest efektywny?

W dzisiejszym szybkim tempie życia wielozadaniowość, czyli multitasking, zdaje się być nieodłącznym elementem. Jednak czy tak naprawdę przyczynia się do efektywności? Jak zarządzanie czasem wpływa na wykonywanie zadań? Czy wielozadaniowość w pracy jest ważna?


29.08.2023