Komunikacja

Artykuły z zakresu komunikacji pozwolą Ci poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie skutecznej komunikacji. Odkryjesz różne techniki i strategie, które pomogą Ci lepiej porozumiewać się z innymi w sferze zawodowej, jak i osobistej. Dowiesz się, jak tworzyć klarowne i zrozumiałe przekazy oraz jak efektywnie słuchać i rozumieć innych oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach komunikacyjnych. Artykuły dostarczą Ci praktycznych wskazówek, przykładów i inspiracji. Pozwoli Ci to doskonalić swoje umiejętności komunikacyjne i budować lepsze relacje z ludźmi wokół Ciebie.

model zarządzania Agile

Model zarządzania Agile — czy warto wdrożyć?

Dzisiejszy świat biznesu nieustannie się zmienia, szukając wciąż nowych sposobów na poprawę elastyczności oraz efektywności działania. W tym dynamicznym środowisku, gdzie tempo innowacji jest coraz szybsze, tradycyjne metody zarządzania często nie są wystarczające, by sprostać nowym wyzwaniom. Czym jest model zarządzania Agile? Który model zarządzania projektem wybrać? Jak rozumieć zwinne zarządzanie projektami w firmie?


09.02.2024
potrzeby maslowa

Hierarchia potrzeb Maslowa, czyli piramida Maslowa

Piramida Maslowa, psychologa Abrahama Maslowa stanowi jedną z najczęściej cytowanych koncepcji dotyczących zaspokajania ludzkich potrzeb. Hierarchia Maslowa, znana na globalną skalę, wciąż pełni istotną rolę w różnych dziedzinach. Jak wygląda hierarchia potrzeb Maslowa? Jakie są główne założenia teorii motywacji człowieka według Maslowa?


17.01.2024
transparentność w firmie

Transparentność w firmie — jak ją wdrożyć?

Transparentność w firmie staje się jednym z kluczowych elementów skutecznego zarządzania oraz budowania zdrowej kultury organizacyjnej. Firmy, które otwarcie komunikują cele, wartości i decyzje, notują nie tylko wzrost efektywności, ale również zyskują zaufanie i zaangażowanie pracowników. Czym jest transparentność w biznesie? Jak wdrożyć transparentność w firmie? Dlaczego transparentność informacji jest ważna w zarządzaniu firmą?


06.12.2023
employee value proposition

Employee value proposition — dlaczego jest ważne?

Zatrudnienie to znacznie więcej niż tylko wymiana czasu na pieniądze. W dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy, gdzie talenty są największym kapitałem firm, Employe Value Proposition (EVP) staje się kluczowym elementem przyciągania i zatrzymywania najlepszych pracowników. Czym jest EVP i dlaczego jest tak istotne? Co się składa na EVP? Jak wykorzystać employee value proposition?


30.11.2023
stay interview

Stay interview — czy warto go przeprowadzać?

Coraz częściej utrzymanie pracowników w firmie staje się ogromnym wyzwaniem dla pracodawców. Aby to zrobić, firmy oferują różne benefity pracownicze, robią ankiety czy przeprowadzają stay interview. Co to jest stay interview? Jak wygląda rozmowa o satysfakcji pracownika? Jakie pytania do stay interview?


29.11.2023
offboarding

Offboarding – jak zadbać o pożegnanie pracownika?

Pożegnanie pracownika to moment, który może mieć znaczenie nie tylko dla osoby odchodzącej, ale także dla całego zespołu i firmy. Czym jest offboarding i dlaczego jest tak ważny? Jak wygląda dobrze przeprowadzony offboarding? Jak powinien wyglądać zdalny offboarding? Dlaczego warto stosować offboarding? Jak zaplanować skuteczny offboarding? Jakie narzędzia do offboardingu warto wykorzystać?


29.11.2023