Employer Branding

Employer branding ma na celu zbudować pozytywny wizerunek pracodawcy w oczach obecnych i potencjalnych pracowników.

Artykuły z zakresu employer branding pozwolą Ci zgłębić strategie i najlepsze praktyki związane z budowaniem mocnego i atrakcyjnego wizerunku pracodawcy. Odkryjesz, jak tworzyć przemyślane programy rozwoju i benefity, które przyciągną i zatrzymają utalentowanych pracowników. Dowiesz się także, jak wykorzystać narzędzia komunikacji i zaangażowania pracowników w celu budowania silnej marki pracodawcy.

Wiedza zawarta w artykułach pomoże Ci w stworzeniu przyciągającego środowiska pracy oraz zbudowaniu pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy z wyboru.

powitanie nowego pracownika

Powitanie nowego pracownika — o czym warto pamiętać?

Odpowiednie powitanie nowego pracownika w pierwszy dzień w pracy jest ważne, aby stworzyć pozytywne wrażenie i ułatwić mu adaptację do nowego środowiska. Pierwszy dzień w nowej pracy — jakie informacje powinien otrzymać nowy pracownik? Jak zadbać o nowego pracownika? SPIS TREŚCI Pierwszy dzień w pracy — korzyści z powitania nowego pracownika Powitanie nowego pracownika w […]


09.01.2024
rekrutacja wolumenowa

Rekrutacja wolumenowa — na czym polega?

Rekrutacja wolumenowa stała się kluczowym elementem strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi. Wraz z rosnącą konkurencją o najbardziej utalentowanych pracowników, przedsiębiorstwa coraz częściej zwracają uwagę na szybkie i efektywne metody pozyskiwania nowych talentów. Na czym polega rekrutacja wolumenowa? Na jakie stanowiska najczęściej prowadzi się rekrutację wolumenową? Dlaczego marketing rekrutacyjny to kluczowe zagadnienie w rekrutacjach wolumenowych?


22.12.2023
transparentność w firmie

Transparentność w firmie — jak ją wdrożyć?

Transparentność w firmie staje się jednym z kluczowych elementów skutecznego zarządzania oraz budowania zdrowej kultury organizacyjnej. Firmy, które otwarcie komunikują cele, wartości i decyzje, notują nie tylko wzrost efektywności, ale również zyskują zaufanie i zaangażowanie pracowników. Czym jest transparentność w biznesie? Jak wdrożyć transparentność w firmie? Dlaczego transparentność informacji jest ważna w zarządzaniu firmą?


06.12.2023
employee value proposition

Employee value proposition — dlaczego jest ważne?

Zatrudnienie to znacznie więcej niż tylko wymiana czasu na pieniądze. W dzisiejszym konkurencyjnym rynku pracy, gdzie talenty są największym kapitałem firm, Employe Value Proposition (EVP) staje się kluczowym elementem przyciągania i zatrzymywania najlepszych pracowników. Czym jest EVP i dlaczego jest tak istotne? Co się składa na EVP? Jak wykorzystać employee value proposition?


30.11.2023
candidate nurturing

Candidate nurturing — jak pielęgnować odrzuconych kandydatów?

Czy wiesz, że aż 90% kandydatów na rynku pracy, to kandydaci pasywni? Są to osoby, które aktywnie nie szukają pracy – 60% nawet nie przegląda portali, bo zupełnie nie jest zainteresowana, a kolejne 30% śledzi portale, ale nie myśli o tym, aby aplikować. Dlaczego skupiamy się na przyciąganiu najlepszych talentów, a zapominamy potem o tych, których odrzuciliśmy z procesu?


30.11.2023
rynek pracownika

Rynek pracownika — na czym polega?

W dzisiejszych czasach często zdarza się taka sytuacja, że ofert pracy jest wiele, a pracowników brak. Taki rodzaj wydarzeń nazywa się „rynkiem pracownika“. Czym dokładnie jest rynek pracownika? Czy mamy kryzys na rynku pracy? Jakie są perspektywy rynku pracy? Jacy specjaliści na rynku pracy są najbardziej pożądani?


29.11.2023